کالایی درج نشده است

کالایی درج نشده است

نقش درمانی اسپیرولینا

اسپیرولینا به درمان چه بیماری هایی کمک می کند؟

کاهش فشارخون

در بسیاری از بیماران مبتلا به فشار خون بالا عملکرد اکسید نیتریک (NO) مختل شده است. NO در حفظ فشارخون در محدوده طبیعی نقش دارد. اسپیرولینا از طریق (NO) سبب انبساط شریان‌ ها می ‌شود. . تحقیقات بیشتر نشان داد پپتیدی به نام SP6 در اسپیرولینا وجود دارد که سبب افزایش NO و در نتیجه کاهش فشارخون می ‌شود.

تقویت سیستم ایمنی

ورزش های سخت منجر به آسیب عضلانی در اثر آسیب اکسیداتیو می شوند و به همین دلیل افراد با فعالیت بدنی بالا نیاز به مصرف غذاهایی با خواص آنتی اکسیدانی بالا دارند. اسپیرولینا ، به عنوان یک منبع طبیعی آنتی اکسیدان ها ، برای چنین افرادی ایده آل است و باعث میشود از خستگی عضلات بهبود یابند و قدرت و مقاومت کلی بدن را بهبود می بخشد.

 کاهش علائم سرطان

مطالعات نشان می دهد که مصرف خوراکی اسپیرولینا با افزایش فعالیت سلول NK (قاتل طبیعی) که برای عملکرد سیستم ایمنی و بدن بسیار حیاتی هستند، موجب مهار رشد سلول های سرطانی و رشد تومور ها در موش ها شده است. همچنین نشان داده شده است که اسپیرولینا سلول های سرطانی خون را کاهش می دهد و باعث از بین رفتن این سلول ها می شود.نتایج یک پژوهش نشان می دهد که اسپیرولینای آلی میتواند به کاهش اندازه تومور و علائم سرطان ، به ویژه در مورد سرطان دهان کمک کند. ( ۳ )در یک تحقیق دیگر، مصرف اسپیرولینا توانست ضایعات پیش سرطانی در تقریبا نیمی از بیماران را بهبود بخشد. ( ۴ )

درمان کم خونی

همانطور که یک پژوهش نشان داده است، اسپیرولینا میتواند با افزایش سطح هموگلوبین در سلولهای قرمز خون به کاهش علائم کم خونی کمک کند. ( ۶ )

کنترل قند خون

مطالعات نشان می دهد که اسپیرولینا می تواند در بیماری دیابت و بیماری های مرتبط با شکر در انسان مفید باشد. ( ۷ )

لاغری

مصرف قرص اسپیرولینا میتواند به افزایش سرعت متابولیزم کمک کند که نتیجه آن چربی سوزی و احساس انرژی بیشتر در فرد خواهد بود

کمک به درمان کم خونی

قرص جلبک اسپیرولینا به دلیل داشتن مقادیر بالایی از آهن، میزان هموگلوبین گلبول های قرمز خون را افزایش میدهد. فیتوسیانین موجود در اسپیرولینا همچنین به عنوان تحریک کننده خون سازی (سنتز سلول های خونی و پلاکت ها) شناخته می شود ، در نتیجه اکسیژن رسانی را در بافت های بدن افزایش میدهد.

افزایش استقامت و قدرت عضلات بدن

مصرف قرص اسپیرولینا در ورزشکاران به دلیل داشتن آنتی اکسیدان های مفید، ریکاوری عضلات بعد از ورزش را سرعت میبخشد و از آسیب عضلات تا حد زیادی جلوگیری میکند در نتیجه استقامت و قدرت عضلات افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین مقادیر بالای پروتئین در جلبک دریایی برای تقویت عضلات و افزایش حجم توده عضلانی مفید خواهد بود.

کاهش علائم آلرژی

مطالعه‌ای در سال 2013 اعلام کرد که اسپیرولینا می‌تواند التهاب بینی را تسکین دهد، هیستامین را در بدن کاهش داده و در نتیجه علایم رینیت آلرژیک مانند آبریزش بینی،  عطسه، گرفتگی بینی، خارش و… را التیام بخشد.

 تقویت پوست

اسپرولینا برای پوست و مو و رشد و استحکام ناخن بسیار مفید است .چروک و سیاهی دور چشم را از بین می‌برد و از پوست در برابر رادیکالهای آزاد دفاع می‌کند. چشم را براق تر و سفیدی چشم را شفاف تر می‌کند.

تاثیرات اسپرولینا بر پوست:
  • ویتامینه قوی پوست و مؤثر در جمع شدن منافذ باز پوست
  • ضد لک و چین و چروک
  • مقابله با آکنه و جوش های قرمز
  • کلاژن ساز بسیار قوی
  • لیفتینگ قوی پوست و درمان پوست شل
  • خاصیت ضد عفونی و ضد باکتر یایی ترمیم پوست و کاهش چین و چروک
  • جوان سازی، لطافت و شاداب سازی پوست

جلوگیری از بیماری‌های قلبی

فشار خون و کلسترول بالا هر دو با بیماری قلبی مرتبط هستن. از آنجایی که اسپرولینا می‌تواند هر دو عامل خطر را کاهش دهد، می‌تواند از بیماری قلبی نیز جلوگیری کند.

بر اساس مطالعات، مکمل‌ اسپرولینا می‌تواند کلسترول بد خون ( LDL) که باعث بیماری های قلبی می‌شود را کاهش دهد.

کمک به سم زدایی

در برخی نقاط دنیا، مردم در معرض خطر مسمومیت با آب های آلوده و دیگر منابع آلوده قرار دارند. اسپرولینا می‌تواند سمومی از قبیل: آرسنیک، فلورید، آهن، سرب و جیوه را دفع کند و بدن را پاکسازی کند.