«اسپیرولینا» مکملی برای سلامتی

   اگر به ‌دنبال مواد مغذی‌تر یا در تلاش برای رسیدگی به سلامتی خود هستید، می‌توانید «اسپیرولینا» را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این‌گیاه سرشار از ویتامین‌های A، B، C، D و E، همچنین حاوی بیش از 60 درصد پروتئین است؛ به این‌معنی که در کاهش اشتها و انجام تمرینات ورزشی به شما کمک کرده و یکی از مفیدترین مکمل‌های غذایی برای سم‌زدایی است. مزایای دیگر آن عبارتند از:

  • کلسیم بالا.
  • خواص ضدالتهابی.
  • پشتیبانی از سیستم گوارش.
  • آنتی اکسیدان‌ها.
  • تسکین آلرژی.

 

مزایای مراقبت از پوست با «اسپیرولینا»

   چه درحال مبارزه با شورۀ سر، چه به‌ دنبال یک‌حریف قدرتمند برای مبارزه با رادیکال‌های آزاد، التهاب و پیری باشید، با «اسپیرولینا» رویای شما محقق می‌شود. [منبع] آنتی‌اکسیدان‌های موجود در «اسپیرولینا» چهار برابر بیشتر از انواع توت‌ها است و همین می‌تواند به تقویت و رنگ پوست کمک کرده و درخشش و طراوت و شادابی پوست را برای شما به‌ارمغان بیاورد؛ همچنین موجب ناخن های سالم‌تر و تقویت رشد مو شده و با خواص ضدباکتریاییِ خود با آکنه مبارزه کند.

فواید بالقوۀ «اسپیرولینا» برای پوست

 

   بر اساس مطالعات انجام‌شده بر روی این‌مادۀ نیروزا، «اسپیرولینا» به چندین‌روش به ارتقای سلامت پوست کمک می‌کند؛ همچنین تأثیر مثبتی بر سلامت روده دارد که ظاهر پوست را بهبود می‌بخشد.

   دکتر ماری هیاگ، متخصص پوست و مؤسس 5the Avenue Aesthetics در شهر نیویورک، می‌گوید: «میکروب سالم روده با بهبود سلامت پوست ازجمله تنظیم التهاب پوست مرتبط است؛ نشان داده شده‌است که اسپیرولینا میکروب‌های سالم روده را افزایش داده و درنتیجه می‌تواند به معنای سلامت پوستِ بهتر باشد.»

   اگرچه تحقیق‌های بیشتری بر روی انسان و «اسپیرولینا» موردنیاز است؛ اما برخی مطالعات حیوانی نشان می‌دهد «اسپیرولینا» می‌تواند با افزایش سن افراد، به سلامت روده کمک کند. یک‌مطالعه در سال 2017 میلادی بر روی موش‌های مسن نشان داد «اسپیرولینا» می‌تواند باکتری‌های سالم روده را در طول فرآیند پیری حفظ کند.


نظرات کاربران
ارسال نظر