«اسپیرولینا» چیست؟

   «اسپیرولینا» نوعی جلبک (سیانو باکتری) سبز-آبی است که هم در آب شیرین، هم در آب شور رشد می‌کند؛ همچنین به‌صورت تجاری برای استفاده در غذا و مکمل‌ها تولید می‌شود. ( 1Trusted Source , 2).

   ازآنجایی‌که 60 درصد پروتئین و همچنین ویتامین‌ها و موادمعدنی مختلف دارد، به‌طورگسترده به‌عنوان منبع غذایی در مناطق خاصی از مکزیک و آفریقا استفاده می‌شود. ( 1Trusted Source ).

   علاوه‌بر این، منبع خوبی از چربی‌های غیراشباع سالم و آنتی‌اکسیدان‌ها، C-phycocyanin و بتاکاروتن است و به‌عنوان یک‌مکمل به‌دلیل پتانسیل ضدباکتری، آنتی‌اکسیدانی، ضدالتهابی، تقویت‌کنندۀ سیستم ایمنی و کاهش‌دهندۀ کلسترول موردتوجه قرار گرفته‌است.( 1Trusted Source ,  3Trusted Source , 4Trusted Source ).

 

   «اسپیرولینا»، پودری که از جلبک‌ها به‌دست می‌آید، سرشار از پروتئین، آهن، ویتامین و هجده اسید‌آمینۀ مختلف و درواقع یک اَبَرغذای واقعی با رنگ سبز تیره و غنی از کلروفیل است که هم‌زمان سیستم ایمنی ما را تقویت، به حذف سموم از بدن ما کمک و پوست ما را شاداب می‌کند. (به‌ویژه زمانی‌که به‌صورت ماسک صورت استفاده شود.)

   این‌گیاهِ دریاییِ غنی از مواد مغذی که اغلب به آب‌میوه و اِسموتی‌ها اضافه می‌شود، فواید دیگری هم دارد؛ ازجمله خواص ضدپیری و ضدالتهابی برای پوست و مو

 

خلاصه
اسپیرولینا یک جلبک سبز آبی است که معمولا به عنوان مکمل غذایی استفاده می شود. ممکن است فواید آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی را ارائه دهد.

نظرات کاربران
ارسال نظر