×
مقالات

تفاوت «اِسپیرولینا» با «کِلُرِلا» (قسمت ۱)

«کلرلا» یک‌نوع جلبک سبز است؛ درحالی‌که «اسپیرولینا» یک سیانوباکتری است

فواید «اسپیرولینا» برای بیماری های پوستی

*«اسپیرولینا» برای آکنه*«اسپیرولینا» برای پسوریازیس*«اسپیرولینا» برای اگزما*ضدپیری*«اسپیرولینا» برای تولید کلاژن و سفت‌کردن پوست

«اسپیرولینا» مکملی برای سلامتی

اگر به ‌دنبال مواد مغذی‌تر یا در تلاش برای رسیدگی به سلامتی خود هستید، می‌توانید «اسپیرولینا» را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این‌گیاه سرشار از ویتامین‌های A، B، C، D و E، همچنین حاوی بیش از 60 درصد پروتئین است؛

«اسپیرولینا» چیست؟

«اسپیرولینا» نوعی جلبک (سیانو باکتری) سبز-آبی است که هم در آب شیرین، هم در آب شور رشد می‌کند؛ همچنین به‌صورت تجاری برای استفاده در غذا و مکمل‌ها تولید می‌شود.

سوالات متداول اسپیرولینا

*آیا می‌توانم از ماسک صورت «اسپیرولینا» برای موهایم نیز استفاده کنم؟ *آیا می‌توانم از «کِلُرِلا» (یک‌نوع جلبک) به جای «اسپیرولینا» استفاده کنم؟ *آیا مصرف روزانۀ «اسپیرولینا» مفید است؟ *آیا قرص «اسپیرولینا» به اندازۀ پودر آن مفید است؟

چرا اسپیرولینا به عنوان سوپر فود شناخته می شود؟

جلبک اسپیرولینا به دلیل خواص مغذی آن به عنوان یک ابر غذا نامیده می شود، قوی تر از هر غذا، گیاه، غلات یا گیاه دیگری است.

اسپیرولینا به عنوان مکمل خوراک دام

در یک آزمایش برای بررسی تاثیر جلبک اسپیرولینا بر روی گاو ، دو گروه موازی از گاوهای سیاه و سفید لیتوانیایی، با بهره وری و امتیاز وضعیت بدن مشابه، (30 روز قبل از زایش)، تشکیل شد (I-کنترل و II-تجربی).

اسپیرولینا پلاتنسیس به عنوان یک ماده مکمل برای ماهیان دریایی و اکواریومی

رژیم های غذایی با تیمارهای مختلف پودر ماهی (FM) جایگزین شده با با اسپیرولینا: - 2٪ FMR (13.2 گرم بر کیلوگرم اسپیرولینا در رژیم غذایی)، - 4٪ FMR (26.4 گرم / کیلوگرم اسپیرولینا در رژیم غذایی)، - 6٪ FMR (39.6 گرم / کیلوگرم اسپیرولینا در رژیم غذایی) - 8% FMR (52.8 گرم بر کیلوگرم اسپیرولینا در رژیم غذایی).

پلانکتون، وعده غذایی آینده

ریزجلبک ها "بمب های" تغذیه ای واقعی هستند.