×
مقالات

ریزجلبک، چیست؟

کلرلا، اسپیرولینا، آستاگزانتین، کلامات، اودونتلا... نام های عجیب و غریب بسیاری که امروزه بیشتر و بیشتر در فروشگاه های ارگانیک به چشم می خوردو روی میز دوستان ما ، گیاهخواران و دیگر طرفداران رژیم های غذایی سالم هست .

اسپیرولیناسیب زمینی قرن 21

در پایان قرن 18 کشت سیب زمینی در اروپا به جز در اسپانیا، ایرلند و آلمان کمتر شناخته شده بود. همانند اسپیرولینا در قرن 21 ...

کشت اسپیرولینا ، جدیدترین نوآوری در کشاورزی شهری

در بانکوک، روی پشت بام یک هتل، ده‌ها بشکه حباب مایع سبز زیر نور خورشید - آخرین نوآوری در کشاورزی شهری. طرفداران جلبک خوراکی موسوم به اسپیرولینا می گویند که این جلبک می تواند به ارائه منبع پایدار پروتئین به عنوان جایگزینی برای گوشت کمک کند.

مواد مغذی جلبک اسپیرولینا

اسپیرولینا حاوی کنسانتره ای از مواد مغذی غذایی است، و این باعث شده است که یک مکمل غذایی عالی باشد. حتی تلاشی برای رشد آن به عنوان "غذای آینده" وجود دارد.

اسپیرولینا - غذای شگفت انگیز

جلبک اسپیرولینا یک جلبک سبز آبی است که در حوضچه های آب شیرین گرم و قلیایی رشد می کند. نام اسپیرولینا از پیکربندی مارپیچی یا مارپیچ آن (زمانی که زیر میکروسکوپ دیده می شود) گرفته شده است.

جلبک و رنگها

جلبک ها معمولاً با رنگ سبز شناسایی می شوند، اما در واقع بسته به نوع جلبک و در برخی موارد به نحوه رشد آنها در طیف وسیعی از رنگ ها ظاهر می شوند. رنگ ها به دلیل رنگدانه ها (مولکول های رنگی) درون سلول های فردی هستند.

برای وگان ها و گیاهخواران

نگرانی رایج در مورد رژیم های گیاهخواری و وگان این است که ممکن است پروتئین کافی نداشته باشند. با این حال، بسیاری از کارشناسان موافق هستند که یک رژیم غذایی بدون گوشت به خوبی برنامه ریزی شده می تواند تمام مواد مغذی مورد نیاز شما از جمله پروتئین را فراهم کند (منبع 1Trusted، 2Trusted Source، 3Trusted Source، 4Trusted Source). با این حال، برخی از غذاهای گیاهی به طور قابل توجهی حاوی پروتئین بیشتری نسبت به سایرین هستند، و مطالعات جدید و قدیمی‌تر به طور یکسان نشان می‌دهند که رژیم‌های پروتئینی بالاتر می

10 مزیت اسپیرولینا

اسپیرولینا زی شناور گیاهی و یکی از محبوب ترین مکمل های جهان که سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان های مختلف است و برای بدن و مغز شما مفید است . در اینجا 10 مزیت سلامتی مبتنی بر شواهد اسپیرولینا آورده شده است.

اثرمیکروگرانش بر جلبک ها

هدف علمی تحقیق MicroAlgae مطالعه اثر ریزگرانش بر جلبک سبز کوچک آب شیرین Haematococcus pluvialis است. این جلبک بر روی زمین برای آنتی اکسیدان قوی، آستاگزانتین، پرورش داده می شود که در هنگام استرس تولید می کند. جلبک ها وقتی تحت فشار قرار می گیرند به رنگ قرمز روشن در می آیند که نشان دهنده وجود آنتی اکسیدان و رنگدانه است که به میگو، سالمون، میوه ها و سبزیجات رنگ روشن می دهد.از آنجایی که جلبک به سمت جاذبه حرکت می‌کند، محققان بر این باورند که قرار گرفتن در معرض میکروگرانش می‌تواند جلبک‌ها را تحت فشار ق